Informační servis Českého Švýcarska o. p. s. 

Lužické Hory a České Švýcarsko spojí 130 km běžeckých tratí

Trasy pro milovníky bílé stopy v okolí Rybniště, Doubice a Krásné Lípy doplní nově okruhy kolem JedlovéTolštejna a Jiřetína pod Jedlovou.

K propojení přispělo kromě finančních prostředků také vzájemná koordinace i nově postavená lávka na Šébru na trase Lužické magistrály..

Více informací ZDE

Iniciovali jsme koordinační jednání k dopravně - technické situaci v Hřensku a na Mezní Louce

💡Za účasti zástupců obce Hřensko, Správy národního parku České Švýcarsko, Klubu Českých turistů, Ústeckého kraje a Dopravy Ústeckého kraje, Fakulty umění a designu UJEP, Správy a údržby silnic, podnikatelů a o.p.s. České Švýcarsko proběhlo jednání a diskuze nad dopravní situací v nejvíce navštěvované části regionu - Hřensku a na Mezní louce..

Celý článek ZDE

Interaktivní expozice Domu Českého Švýcarska a výukové programy v přírodě v roce 2021

Ohlédnutí za zážitkovými, výukovými programy pro mateřské, základní, střední a speciální školy i zájmové organizace, tj. enviromentální výchova a osvěta v průběhu roku 2021 v ópéesce..

.

Článek najdete ZDE

Nezapomeňte si zkontrolovat spojení dle nových jízdních řádů

💡12. prosince 2021 došlo ke každoroční změně platných jízdních řádů - nezapomeňte si prověřit, zda Vámi používané spoje jezdí tak, jak jste zvyklí..

Článek najdete ZDE

Marek Kny "O starostování v Jetřichovicích"

Jak se starostuje v obci Jetřichovice, jakou roli zde hraje cestovní ruch a co se plánuje? Dozvíte se o budování parkovišť a jejich propojení shuttle busy, připravované úpravě kempu nebo jak obec vnímá rekonstrukci ozdravovny ..

Celý rozhovor ZDE

Chřibský aquadukt - zapomenutá dominanta na pomezí Českého Švýcarska a Labských pískovců

V hlubokém údolí Chřibské kamenice pod městem Chřibská se nachází unikátní technická památka, která však zatím není turistům příliš známa. Jde o Chřibský akvadukt. Stejně jako popularita návštěvy sousední Chřibské, roste i návštěvnost samotného akvaduktu ..

Článek najdete ZDE

PROVOZ RESTAURACÍ LEDEN 2022

 Pivovar Falkenstein zavřeno do 11.1.Pivovar Kocour denně 11-22:00 h./ pá,so do 24:00 hod. Stará hospoda Doubice denně 11-21:00 h. U Fořta Mezná louka denně 11-19:00 h., so do 20:00 h.Ostrov Tisá denně 11-22:00    Lužan Rumburk denně 11-22:00 h.      Kortus Vysoká Lípa denně 10-22:00h. Lípa Resort Krásná Lípa denně 18-23:00h. Coffee and Books Děčín denně 7-20:00h./ne do 18:00h. Bohemian Coffee House Rumburk denně 7-18:30h./ne 13:30-18:00h. Čajovna Nobilis Tilia Vlčí Hora čt-ne 10-17:00h. Café Nostalgie Krásná Lípa út-ne 9:30-16:30h.Café Dlask Varnsdorf leden zavřeno, AVe restaurant Jiřetín p/J. denně 11-21:00h., ne do 17:00h. 

leden-únor 2022

VÝSTAVY BETLÉMŮ NA ŠLUKNOVSKU 

Obce ve Šluknovském výběžku

Fenomém Betlémařství (řezbařství) má bohatou historickou tradici a zároveň je tato tradice v současné době obnovována a ožívá na řadě míst v regionu především v období Adventu a trvá až do Hromnic.

Více informací ZDE

e-shop

Náš kalendář Českosaské Švýcarsko 2022 ...

V lednu je ta nejlepší příležitost pořídit si náš jedinečný kalendář se slevou 100,-Kč. Celý rok se pak Vaše oči budou těšit ze zdejší magické krajiny za 279,- Kč. Tak nečekejte, pak už nebudou ..

Více informací ZDE

 

Sledujte nás

Vydává o.p.s. České Švýcarsko každý druhý čtvrtek. Aktualizace údajů a novinky zasílejte do středy 12:00 na programy@ceskesvycarsko.cz. Určeno pro partnery Destinačního fondu Českého Švýcarska.

facebook
instagram
youtube
 

Volejte, pište

www.ceskesvycarsko.cz

Nechcete již nadále odebírat tyto e-maily?
Odhlásit se můžete ZDE